Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy Targ od piątku może się pochwalić pierwszym na terenie Podhala muralem, czyli obrazem namalowanym na ścianie. Powstał on w przejściu podziemnym pod zakopianką przy ul. Kolejowej. Mural stworzyli uczestnicy imprezy Ferment Fest 4.

- Organizatorem tego spotkania było Towarzystwo Kultury Aktywnej oraz nowotarski magistrat - mówi Piotr Rayski-Pawlik z nowotarskiego magistratu. - Malowanie muralu było związane z przeprowadzonymi w Miejskim Ośrodku Kultury otwartymi dla osób z zewnątrz warsztatami, w trakcie których można było zobaczyć, jak powstają kartonowe szablony używane przy tworzeniu tego rodzaju sztuki ulicznej - dodaje Rayski.

Jego zdaniem mural z ekologicznymi treściami, namalowany ekologicznymi farbami, znacznie podniósł estetykę szarego, brzydkiego dotychczas przejścia pod zakopianką.

Takimi samochodami wożą się bogaci górale!

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!